Co roku w listopadzie polska dyplomacja obchodzi swoje święto – Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji w sobotę 19 listopada 2022 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych otwiera swoje drzwi dla szerokiej publiczności.

Dzień Służby Zagranicznej obchodzony w rocznicę rozesłania przez Naczelnego Dowódcę Wojsk Polskich Józefa Piłsudskiego depeszy informującej o powstaniu Państwa Polskiego oraz powiązany z nim Dzień Otwarty Ministerstwa Spraw Zagranicznych stanowią okazję do bliższego poznania specyfiki pracy dyplomatycznej, historii polskiej dyplomacji oraz budynku MSZ.

Zapraszamy na jedyny dzień w roku, w którym wnętrza Ministerstwa są dostępne dla szerokiej publiczności, dzięki czemu będzie można obejrzeć wystawy tematyczne poświęcone tajnikom protokołu dyplomatycznego i historii dyplomacji polskiej oraz zobaczyć gabinet ministra i Centrum Prasowe znane Państwu z konferencji prasowych Kierownictwa MSZ. Przedstawiona zostanie także codzienna praca dyplomatów na forach wielostronnych oraz aktywność konsularna i polonijna.

Na najmłodszych gości czekają atrakcje, warsztaty i konkursy. Dzień Otwarty MSZ uświetni także wystawa pt. „Mamo, ja nie chcę więcej wojny!!!”, z którą będzie można zapoznać się pomiędzy budynkami ministerstwa.

Zgłoszenia:

Dzień Otwarty MSZ odbędzie się w dniu 19 listopada 2022 r. w godz. 10:00 – 18:00 (ostatnie wejście o godz. 18:00). 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację – link do formularza rejestracyjnego.

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy! Więcej na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/dzien-otwarty-msz?fbclid=IwAR05vnNCUBqpGS7RrcLSA4aMa9yn6dtNNWho1Mlyi6ZY5a9eO6bShePFToM