Co roku w listopadzie polska dyplomacja obchodzi swoje szczególne święto – Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji w sobotę 18 listopada 2023 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych otwiera swoje drzwi dla szerokiej publiczności.

W tym wyjątkowym dniu pomieszczenia Ministerstwa są dostępne dla szerokiej publiczności, dzięki czemu będzie można obejrzeć wystawy tematyczne poświęcone tajnikom protokołu dyplomatycznego i historii polskiej dyplomacji.

To dokonała okazja, aby zobaczyć gabinet ministra i przyjrzeć się bliżej Centrum Prasowemu, znanemu ze spotkań medialnych, organizowanych przez resort. Przedstawiona zostanie także codzienna praca dyplomatów służących w placówkach zagranicznych na całym świecie oraz nasza aktywność konsularna, polonijna a także w zakresie dyplomacji publicznej i konsularnej.

Na najmłodszych i nieco starszych gości czekają atrakcje, warsztaty i quizy. W pasażu im. Zbigniewa Brzezińskiego zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa o polskiej pomocy rozwojowej oraz aktywności śp. misjonarzy Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka z Pariacoto w Peru.

Dzień Otwarty MSZ odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 r. w godz. 9:00 – 18:00 (ostatnie wejście o godz. 18:00).

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/dzien-otwarty-w-ministerstwie-spraw-zagranicznych?fbclid=IwAR1b0Ubtxd2h_C4HDW_5mqIfM06Mi2RyiOIbHolpkUcsqB6eCnarme3Gmzs