Mamy przyjemność poinformować, że wspólnie z Fundacją GreenLab organizujemy konferencję Polityka klimatyczna. Zielony Ład do korekty”, która odbędzie się 26 września 2022 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowowych w Warszawie. Szczegółowe informacje, agenda oraz możliwość rejestracji dostępna na stronie internetowej wydarzenia.

Organizacja merytoryczna

Z dumą możemy zakomunikować, że jesteśmy opiekunem merytorycznym panelu „Zielony zwrot” w kontekście wojny na Ukrainie”, którego moderatorem będzie prof. Tomasz Grzegorz Grosse, a wśród uczestników znajdują się:
• dr Paweł Sałek – doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej
• prof. Mariusz Ruszel – Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (online)
• dr Michał Paszkowski – Instytut Europy Środkowej, Fundacja GreenLab
• dr Dominik P. Jankowski – Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO (online)
• Jakub Wiech – Energetyka24.com

O konferencji

Tematem przewodnim wydarzenia będzie kryzys energetyczny wywołany przez agresję rosyjską na Ukrainę w lutym 2022 roku. Wybitni eksperci zastanowią się w tym kontekście nad unijnym Zielonym Ładem. Dotychczasowa polityka klimatyczna i energetyczna UE spowodowała, że cała wspólnota stała się głęboko zależna od rosyjskich surowców, a tym samym wojna na Ukrainie w dramatyczny sposób zwiększyła koszty tej polityki w sytuacji kryzysu energetycznego. Bruksela odpowiedziała na ten kryzys, dążąc do stopniowej dywersyfikacji źródeł rosyjskich