,,Polski rząd kupuje krwawy węgiel z okupowanego Donbasu” głosiła narracja często powracająca w czasie zeszłorocznej kampanii wyborczej. Tymczasem problem surowca ze wschodniej części Ukrainy jest dużo bardziej złożony.

Między innymi o tym mówi książka Karoliny Bacy-Pogorzelskiej i Michała Potockiego ,,Czarne złoto. Wojny o węgiel z Donbasu”, niedawno opublikowana przez Wydawnictwo Czarne (https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/czarne-zloto).

Żeby lepiej zrozumieć historię związaną z donbaskim antracytem, realia panujące dziś na Ukrainie, a także porozmawiać o okolicznościach powstawania tej niezwykłej książki, zaprosiliśmy do rozmowy autorów:

Karolina Baca-Pogorzelska – dziennikarka, specjalizująca się w branży górniczej, autorka książek: ,,Drugie życie kopalń” i ,,Babska szychta”

Michał Potocki – dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej, specjalizujący się w tematyce międzynarodowej, współautor książek o Ukrainie: ,,Wilki żyją poza prawem” i ,,Kryształowy fortepian”

Spotkanie odbędzie się 21 maja o godzinie 19:00 – odpowiedni link będzie dostępny na tym wydarzeniu, a także na fanpage’ach Klubu Jagiellońskiego oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!