Grupa Zagranica zaprasza na debatę poświęconą tematyce polskiej pomocy rozwojowej pt. Jak Polska powinna angażować się w pomoc rozwojową? Stare i nowe wyzwania.
Debata odbędzie się 26 listopada (wtorek), w godz. 18:00-19:30 w Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6, Warszawa).

Kontekstem dyskusji będzie przygotowany przez Grupę Zagranica raport monitoringowy nt. polskiej współpracy rozwojowej realizowanej w roku 2018.
:: Jak zwiększyć skuteczność współpracy rozwojowej?
:: Jak przekonywać społeczeństwo, a za tym polityków i decydentów do większego, również finansowego zaangażowania? Jak pobudzać dyskusję na ten temat?
:: Jak wreszcie można ocenić obecną polską oficjalną pomoc rozwojową? Czy potrzebujemy wreszcie zasadniczej zmiany systemu świadczenia współpracy rozwojowej?

Na powyższe pytania spróbują odpowiedzieć paneliści i panelistki:
Patryk Kugiel – Główny Analityk w programie Azja-Pacyfik w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Specjalista ds. międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i Azji Południowej.
Monika Sujkowska-Korowajczyk – politolog, od 10 lat związana z Polską Akcją Humanitarną, jako dyrektor Działu Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej a obecnie jako Compliance Manager, pomysłodawca i wykładowczyni na podyplomowych studiach pomocy humanitarnej na UW, autorka wielu opracowań w zakresie pomocy humanitarnej.
Marta Titaniec – od ponad 10 lat zaangażowana w pomoc humanitarną i rozwojową, m.in. w Iraku, Syrii i na Ukrainie. Obecnie członkini zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie kieruje projektami pomocy humanitarnej. W latach 2010-2018 – odpowiadała za projekty zagraniczne w Caritas Polska. Od 2016 członkini Rady Programowej Współpracy Rozwojowej przy Ministrze Spraw Zagranicznych.
Moderatorką będzie Agnieszka Lichnerowicz z Radia TOK FM.

Zaproszenie i informacja o debacie również na stronie: http://www.zagranica.org.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-debate-jak-polska-powinna-angazowac-sie-w-pomoc-rozwojowa-stare-i-nowe oraz w wydarzeniu: http://bit.ly/DebataWspolpracaRozwojowa2019
Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu za pośrednictwem krótkiego formularza: https://evenea.pl/event/debatagz2019

Informacja o finansowaniu:
Organizacja debaty jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej w ramach projektu „Coherent Europe for Sustainable Development: Action for Policies that Will Make a Difference”.

Debata jest częścią projektu współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.