Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie powstał w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na realizację zadania publicznego: „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021”.

Organizacją prowadzącą RODM w Warszawie jest Klub Jagielloński.

Piszemy opinie, analizy i eseje, które znajdziecie na www.klubjagiellonski.pl i w kwartalniku „Pressje”. Komentujemy bieżące wydarzenia, ale też nie boimy się tematów, na które brak miejsca w głównym nurcie debaty.

W każdym miesiącu organizujemy otwarte debaty, spotkania, seminaria i wykłady w całej Polsce. Wstęp na nie jest wolny i darmowy, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Staramy się w ten sposób prowadzić obywatelską edukację i tworzyć przestrzeń do dyskusji na ważne tematy. Spotykamy się w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, a czasem też z innych miastach!

Prowadzimy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, którego misją jest wypracowanie zaawansowanych diagnoz i rozwiązań najistotniejszych problemów polskiego życia publicznego. Publikujemy raporty, przygotowujemy nasze komentarze do zmian prawa, uczestniczyliśmy w ewaluacji najważniejszych strategicznych dokumentów państwowych. Na co dzień nasi eksperci dostarczają unikalnej wiedzy mediom.

Realizujemy projekty społeczne, w których staramy się zarazić innych pasją do działalności publicznej. Nasz największy projekt to realizowana co roku w ok. 130 szkołach średnich w całej Polsce Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, którą prowadzimy w partnerstwie z Fundacją PKO Banku Polskiego.

Staramy się łączyć ekspercką wiedzę, patriotyzm dnia codziennego i nowe technologie. Dlatego stworzyliśmy aplikację mobilną Pola, dzięki której na zakupach możemy dowiedzieć się więcej o produktach, które kupujemy. Już ponad 440 000 osób korzysta z Poli do rozpoznawania polskich produktów!

To tylko niektóre z naszych działań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o sprawach, które uważamy za ważne zajrzyj na stronę http://klubjagiellonski.pl/ i przeczytaj ważne dla nas artykuły w najistotniejszych tematach!